sininauha_logo

Diakoniatyöntekijät

Kuurojen diakoniatyöntekijät:

Espoo
Annika Topio, vs.
puhelin ja tekstiviestit:
040 531 1002
sähköposti:
annika.topio@evl.fi
osoite:
Kirkkokatu 1
02770 Espoo

Helsinki
Päivi Korhonen
vastaanotto ajanvarauksella,
myös webkamera-mahdollisuus
puhelin ja tekstiviestit:
050 3019 619
puhelin myös:
09–2340 2544
sähköposti:
paivi.korhonen@evl.fi
osoite:
Kolmas linja 22 B
00530 Helsinki

Joensuu
Tuula Mertanen
vain tekstiviestit:
050 366 0892
sähköposti:
tuula.mertanen@evl.fi
osoite:
Kirkkokatu 28
80100 Joensuu

Jyväskylä
Päivi Lehtinen
päivystys ti klo 9-12 ja ke klo 9-11
webkamera-aika: ke. klo 11-12
puhelin ja tekstiviestit:
0505497012
sähköposti:
paivi.lehtinen@evl.fi
osoite: PL 103, 40100 Jyväskylä
(käyntiosoite Tellervonkatu 5)

Kuopio
Anna-Sofia Olkkola
puhelin ja tekstiviestit:
040 484 8467
sähköposti:
anna-sofia.olkkola@evl.fi
osoite:
Diakoniakeskus
Vuorikatu 21
70100 Kuopio

Lahti
Päivi Rask
vastaanotto parittomien viikkojen ke klo 12.15-15
puhelin ja tekstiviestit:
044–7191 264
sähköposti:
paivi.rask@evl.fi
osoite:
Vapaudenkatu 6, (1. krs)
15110 Lahti

Oulu
Anne-Mari Kyllönen
vastaanotto ma ja to klo 9-11
Skype vastaanotto ti klo 9-11: kannemari
puhelin ja tekstiviestit:
040-591 2657
osoite:
Keskustan seurakuntatalo
Isokatu 17, (1. krs.)
90100 Oulu

Seinäjoki
Tanja Salo
puhelin ja tekstiviestit:
050–570 6152
sähköposti:
tanja.salo@evl.fi
osoite:
Ala-Kuljunkatu 1 A
60100 Seinäjoki

Tampere
Sirpa Toivo
päivystys ti klo 10.00–12.00.
kohtaamis- ja tapahtumapaikka Myötätuulessa, Ilmarinkatu 10
puhelin ja tekstiviestit:
050–561 1028
sähköposti:
sirpa.toivo@evl.fi
osoite:
Myötätuuli/yhteinen vammaistyö
Iidesranta 5
33100 Tampere

Tornio
Toini Pieskä
päivystys ti klo 9.00-11.00
puhelin ja tekstiviestit:
040–5930 760
sähköposti:
toini.pieska@evl.fi
osoite:
Vammaistyön toimisto
Kirkkokatu 13
95400 Tornio

Turku
Hanna Boateng, vs.
puhelin ja tekstiviestit:
040 3417 279
sähköposti:
hanna.boateng@evl.fi

Vaasa
Sanna Ala-Välkkilä
päivystys: ti klo 9–11
puhelin ja tekstiviestit:
044 4808 265
sähköposti:
sanna.ala-valkkila@evl.fi
osoite:
PL 78
65101 Vaasa
(käyntiosoite: Vaasanpuistikko 3 E, 2. krs)

Vantaa
Seija Einola
päivystys joka ti klo 9-11 Tikkurilan Diakoniakeskuksessa, Unikkotie 5 a A
ja parillisten viikkojen torstai klo 14-16 Myyrmäen kirkolla, Uomatie 1
puhelin ja tekstiviestit:
050–3386 212
sähköposti:
seija.einola@evl.fi
osoite:
PL 56
01301 Vantaa