Ohita valikko
Kaksi naista katsoo eteen ylös samaan suuntaan

Totti Räsänen on Varsinais-Suomen Sininauhan uusi toiminnanjohtaja

JAA

Nopeasti toimintaansa kasvattaneen Sininauhaliiton jäsenyhteisöllä on edessään isoja muutoksia.

Varsinais-Suomen Sininauha ry:n uusi toiminnanjohtaja Totti Räsänen siirtyi kesäkuun alussa toiminnanjohtajan tehtävään työvoimapoliittisesta Sininen kaari -hankkeesta. Hän koulutukseltaan sosionomi (AMK) ja insinööri (AMK).

–  Varsinais-Suomen Sininauhan tekemä työ päihde-, mielenterveys-, rikosseuraamus- ja työttömyys -alueilla on saavuttanut tunnustetun aseman Turun seudulla. Asiakkaamme – niin nuoret kuin varttuneetkin – sekä yhdistyksemme arvot ovat lähellä sydäntäni. Tästä on hyvä jatkaa tehtäviinsä sitoutuneiden työkaverien kanssa eteenpäin, Räsänen sanoo.

Aiempi toiminnanjohtaja Seppo Nikula jää pois yhdistyksen palveluksesta heinäkuun lopussa.

-Nopeasti kasvanut ja isoja muutoksia edessään näkevä organisaatio kaipaa uutta johtoa ja näkemystä sekä valmiuksia muutoksiin tässä vaiheessa. Kun hyvä osaaja tällä hetkellä löytyi omista joukoista, oli otollinen aika vaihdolle, Nikula sanoo.

Lisätietoja:

Toiminnanjohtaja Totti Räsänen
p. 040 549 3813
totti.rasanen@vs-sininauha.fi
Varsinais-Suomen Sininauha