sininauha_logo

Kuurojen papit

Kuurojen papit

Helsingin piiri
Janne Rissanen
puhelin ja tekstiviestit:
050 3711314
sähköposti:
janne.rissanen@evl.fi
osoite:
Helsingin seurakuntayhtymä
Kolmas Linja 22B
00530 Helsinki

Lapuan piiri
Marja Saukkonen
vastaanotto toimistolla ja kotikäynnit
sopimuksen mukaan
puhelin ja tekstiviestit:
0400-241401
(videopuhelut vain Skypen kautta)
sähköposti:
marja.saukkonen@evl.fi
Skype:
marja.kuurojenpappi
Facebook:
Marja Kuurojenpappi Saukkonen
Twitter:
Marja Kuurojenpappi
osoite:
Lapuan hiippakunnan toimisto
Kauppakatu 19 C (3. krs.)
40100 Jyväskylä

Mikkelin piiri
Seppo Laukkanen
puhelin ja tekstiviestit:
050-3559 819
sähköposti:
seppo.laukkanen@evl.fi
osoite:
PL 122
50101 Mikkeli
(käyntiosoite: Kirkkokatu 10)

Oulun piiri
Päivi Liiti
vastaanotto ja kotikäynnit sopimuksen
mukaan
puhelin ja tekstiviestit:
044-7555554
sähköposti:
paivi.liiti@evl.fi
osoite:
PL 85
90101 Oulu
(käyntiosoite: Ojakatu 1)

Porvoon piiri
Maria Lindberg
puhelin ja tekstiviestit:
050-342 7129
puhelin myös: 09-1802 552
sähköposti:
maria.lindberg@evl.fi
osoite:
Kirkkohallitus/KCSA
PL 210
00131 Helsinki
(käyntiosoite: Eteläranta 8)

Turun piiri
Petri Majatie
päivystys, ti klo 10.00-12.00
puhelin ja tekstiviestit:
0400-824 039
sähköposti:
petri.majatie@evl.fi
osoite:
Hämeenkatu 13
20500 Turku

Kirkkohallitus
Riitta Kuusi
puhelin ja tekstiviestit:
050-3006 353
sähköposti:
riitta.kuusi@evl.fi
skype:
riittakuusi
osoite:
Kirkkohallitus/ KJY
PL 210
00131 Helsinki
(käyntiosoite: Eteläranta 8)

Takaisin EMPAN etusivulle >>